Ekonomi

MASKİ’den abonelerine “Sayaçlarınızı soğuktan koruyun” uyarısı

MASKİ Genel Müdürlüğü, hava sıcaklarının düşmesine bağlı olarak yaşanabilecek donma olaylarına karşı vatandaşları su sayaçlarını muhafazaları istikametinde uyardı.

Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaklaşan kış ayları öncesi hava sıcaklıklarının ansızın düşmesi ile birlikte su sayaçları ve tesisatlarda oluşabilecek donma riskini engellemek için abonelerine davette bulundu. MASKİ ana hizmet binasının giriş katında yer alan örnek görsel ve bilgilendirme metni ile mevzuya dikkat çekilerek vatandaşlara gerekli önlemlerini almaları tarafında ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

“Vatandaşlarımız önlemini almalı”

Abone İşleri Dairesi Lideri Talip Akbaş, bilhassa Manisa’nın kırsal bölgelerinde korumasız ve açıkta bulunan su sayaçları ile su borularının donma ihtimalinin yüksek olduğuna vurgu yaparak vatandaşlara şu uyarılarda bulundu: “Öncelikle Su ve Atıksu Sözleşmesi’nin 11’inci hususu yeterince, abonelerimizin sayaçlarını dış etkenlerden koruyarak ziyan görmesini önleyici tüm önlemleri almakla yükümlü olduğunu hatırlatmak isterim. Vatandaşlarımız su sayaçları ve su borularının donma ihtimalini göz önünde bulundurarak bir ekip tedbirler alabilir. Sayaç ve tesisat borularının naylon tipi gereç ile sarılması nemlenme ve sayacın patlamasına neden olmaktadır. Donma riskine karşı sayaçlar ve açıkta kalan su borularının cam yünü, kumaş, talaş, boru kılıfı üzere materyaller kullanılarak; sayaç ekranı açıkta kalacak halde soğuktan korunması gerekmektedir. Öte yandan birtakım vatandaşlarımız donan sayaç ve su borularına sıcak su ateşle müdahale ederek açmaya çalışıyor. Maalesef sayaçlar bu nedenle ziyan görüyor yahut kullanılamaz hale geliyor. Olabilecek sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda abonelerimiz, sayaca rastgele bir müdahalede bulunmadan, abone numaralarını belirtmek suretiyle ALO 185 Tahlil Merkezi’ni arayarak durumu yönetimimize bildirmelidir. Tüm bunları abonelerimize tekrar hatırlatmak ve dikkat çekmek hedefiyle, giriş katımızda bilgilendirme metni ile örnek görsel sergiledik. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ismine ihtarları dikkate almalarını kıymetle rica ederiz.” – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu