Haber

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu: “TVHB Merkez Konseyinde görev almak üzere adayız”

Türk Veteriner Doktorları Birliği (TVHB) Merkez Kurulu Lideri Ali Eroğlu, “Oda başkanlarımız ve meslektaşlarımızla yaptığımız toplantılar ve istişareler sonucu, kıymetli teşvik ve destekleri ile arkadaşlarımla birlikte TVHB Merkez Konseyinde görev almak üzere adayız” dedi.

TVHB Merkez Kurulu Lideri Ali Eroğlu, 26-27 kasım tarihinde yapılacak olan 50’nci TVHB Büyük Kongresi dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

TVHB’nin 49. Büyük Kongresinde delegasyon dayanakları ile Merkez Kurulu İdaresine geldiklerini hatırlatan Eroğlu, “Göreve geldiğimizden bu yana en büyük en büyük arzumuz ve hedefimiz; eğitimden saha uygulamalarına, Bakanlık teşkilatı yapılanmasından, istihdam ve yasal haklara kadar sorunları çözüme kavuşturulmuş, uygulamalarında çağdaş normları yakalamış, standartları yüksek bir veteriner hekimliğin ülkemize ve meslektaşlarımıza kazandırılması olmuştur” diye konuştu.

“TVHB Merkez Konseyinde görev almak üzere adayız”

Eroğlu, TVHB’nin 50. Olağan Büyük Kongresi, meslek örgütlerinde yeni ufuklar açacağına ve güç katacağına inandığını belirterek, “İzah etmeye çalıştığım prensiplerimiz, ortak gayelerimiz, inançlarımız, vizyon ve misyonumuz doğrultusunda, Oda Liderlerimiz ve meslektaşlarımızla yaptığımız toplantılar ve istişareler sonucu, değerli teşvik ve dayanakları ile arkadaşlarımla birlikte TVHB Merkez Kurulunda vazife almak üzere adayız. Tüm bu tecrübe ve birikimler çerçevesinde yeni devir unsurlarımız ve izlenecek yollar belirlenmiş olup 49. Periyot; başta mesleksel haklar, kamuda istihdam, eğitim-öğretim, hür veteriner hekimlik hizmetlerinde yaşanan dertler olmak üzere mesleğimizle ilgili bugüne kadar atılan adımlar ve oluşturulan farkındalıklar ile daha fazla sonuç alınan bir devir olacaktır” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu